SuperEnalotto to europejska loteria liczbowa niezwykle popularna we Włoszech, gdzie w istocie powstała w 1997 roku. Kupony tej loterii można tam kupić niemal w każdym kiosku i sklepiku. Nie tylko Włosi oszaleli na punkcie tej loterii – w ślad za nimi poszła cała Europa. Jednak w wielu krajach – w tym w Polsce – nie ma jak dotąd możliwości stacjonarnego zakupu losów.

Do niedawna oznaczało to, że zagrać w SuperEnalotto można było podczas pobytu we Włoszech i zakupieniu tam losu. Ale dziś jest Internet i możliwość gry online. Tak, tak – zagrasz w SuperEnalotto bez wychodzenia z domu, walcząc o wielkie wygrane, takie same jak w przypadku gry stacjonarnej.

Gra w SuperEnalotto nie jest skomplikowana – wytypować należy 6 numerów Lotto z puli 90 liczb. Za niewielką dopłatą można wybrać jeszcze opcję dodatkową – mowa o tzw. Szczęśliwej Gwieździe (Superstar). Jest to jeden numer typowany także z puli 90 liczb, którego trafienie oznacza zwielokrotnienie wygranych. A jak wygląda losowanie SuperEnalotto?

Losowanie lotto odbywa się we wtorki, czwartki oraz soboty. Wyłanianych jest sześć numerów głównych oraz jeden dodatkowy numer Jolly, czyli tzw. Szczęśliwy Numerek. Numer Jolly potrzebny jest jedynie do zdobycia wygranej drugiego stopnia, co wymaga konfiguracji 5 liczb głównych oraz właśnie numeru Jolly. Natomiast dla graczy, którzy zdecydowali się na wytypowanie także numeru Superstar, losowana jest 1 liczba z puli oddzielnych 90 liczb.

Wyniki losowania SuperEnalotto poznasz możesz online o dowolnej porze – zaraz po zakończonym losowaniu pojawiają się one bowiem na stronie. W archiwum Lotto sprawdzisz nawet te bardziej odległe w czasie losowania. W Internecie poznasz wyniki i wygrane lotto – pula na wygrane zmienia się w zależności od wyników poprzedniego losowania i tego, czy padła wygrana I stopnia. Jeśli nie – pula przechodzi na aktualne losowanie lotto, a kumulacje nie są ograniczone żadnymi limitami. Rekordowa kumulacja SuperEnalotto wyniosła 177 milionów euro, zaś gwarantowane wygrane I stopnia sięgają kwoty 1,3 miliona euro. A w przypadku trafienia numeru Superstar wygrana I stopnia wzrasta o sumę dwóch milionów euro.