Miłośnikom gier liczbowych z pewnością doskonale są znane loterie polskiego Lotto, a zwłaszcza te najbardziej popularne – Duży Lotek oraz Multi Multi. Natomiast dzięki dostępowi online, na odkrycie czekają także loterie światowe. Przez Internet można bowiem dziś zagrać w amerykańskie loterie Powerball czy Mega Millions, a także największe w Europie loterie – EuroMillions czy SuperEnalotto.

Zatrzymajmy się na moment przy tej ostatniej. Czy stanowi ona poważną konkurencję dla naszego Dużego Lotka, oferującego kumulacje sięgające kilkudziesięciu milionów złotych? Zobaczmy!

Zasady gry i szansa na wygraną

Zasady gry w Dużego Lotka są powszechnie znane – wystarczy wytypować 6 numerów Lotto z puli 49 liczb. Istnieje ponadto możliwość aktywacji Lotto z Plusem i wtedy skreślone numery wezmą udział w dodatkowym losowaniu, dając szansę na zdobycie większych wygranych. W SuperEnalotto także skreślane jest 6 numerów, ale z puli aż 90 liczb, a dodatkowo wytypować należy numer Jolly, niezbędny do zdobycia wygranej II stopnia. Tu także gracze mogą liczyć na opcję dodatkową – mowa o Superstar, czyli konieczności skreślenia jednego numeru z puli 90 liczb w celu zdobycia dużych pieniędzy.

Zarówno w Dużym Lotku, jak i loterii SuperEnalotto liczby lotto skreślać można samodzielnie lub na chybił trafił. Ponadto obie te loterie umożliwiają grę systemową, która polega na skreśleniu większej niż wymagana ilości numerów i wygenerowaniu z nich wszystkich możliwych zakładów. Oczywistym jest, że znaczna ilość zakładów przekłada się bezpośrednio na większe prawdopodobieństwo wygranej. A jakie jest ono dla każdej z loterii? Szansa na trafienie „szóstki” w Dużego Lotka wynosi 1: 13 983 816, zaś dla SuperEnalotto szansa na trafienie sześciu nr lotto to 1: 622 614 630. A o jakie stawki toczy się gra?

Wyniki i wygrane Lotto

Zarówno Duży Lotek, jak i SuperEnalotto oferują kilka stopni wygranych. Największe zainteresowanie wzbudzają oczywiście wygrane I stopnia. Minimalna wartość najwyższej wygranej w Dużym Lotku to dwa miliony złotych, a najwyższa dotychczasowa kumulacja sięgnęła 60 milionów złotych. Natomiast w SuperEnalotto wygrana gwarantowana to 1,3 miliona euro, zaś kumulacja, która przeszła do historii, osiągnęła wartość 177 milionów euro.

Losowanie Dużego Lotka oraz SuperEnalotto odbywa się we wtorki, czwartki oraz soboty w godzinach wieczornych. Wyniki i wygrane lotto sprawdzisz w Internecie, gdzie zaraz po zakończonych losowaniach poznasz aktualne wyniki lotto, zaś w archiwum lotto znajdziesz wyniki poprzednich losowań. Online znajdziesz także terminy najbliższych kumulacji – w ten sposób nie przegapisz żadnej szansy na wzbogacenie się.

Zagraj na LottoPark.com we włoskie Lotto i polskie loterie liczbowe!