Największe światowe loterie liczbowe słyną z wielkich wygranych, niekiedy znacznie przekraczających te oferowane przez polskiego Dużego Lotka. Dlatego stanowią tak kuszącą opcję dla graczy, ale do niedawna na przeszkodzie stały pewne bariery. Kupony europejskich czy amerykańskich loterii dostępne były bowiem w wielu krajach, ale nie w Polsce.

Teraz na szczęście problem ten rozwiązany został w bardzo prosty i niezwykle wygodny dla gracza sposób. Mowa o grze w najbardziej znane loterie lotto online. Dzięki Internetowi możliwe jest wygrywanie milionów bez wychodzenia z domu, jednym kliknięciem myszki.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Europie loterii jest włoska SuperEnalotto, która oferuje jedne z najwyższych wygranych na kontynencie. W tej lotto loterii ustalone są gwarantowane wygrane I stopnia, jednak stosunkowo często zdarzają się kumulacje. Co ciekawe – kumulacje te nie są objęte żadnymi ograniczeniami, a zatem wygrane sumują się aż do momentu, gdy jakiś szczęśliwiec trafnie wytypuje numery lotto.

Największe w historii SuperEnalotto wygrane i kumulacje to:
– kumulacja w wysokości 177 milionów euro, która przypadła w 2010 roku w udziale 70 osobom grającym wspólnie w syndykacie lotto
– kumulacje z 2010 roku wynoszące 121 i 137 milionów euro
– kumulacja w wysokości 139 milionów euro, którą podzieliło między siebie dwóch graczy
– wygrana w wysokości 163 milionów euro, która przypadła jednemu graczowi
– wygrana w wysokości 100 milionów euro.

A co należy zrobić, aby zostać milionerem? Należy jedynie zakupić los loterii przez Internet oraz skreślić sześć numerów Lotto z puli 90 liczb. A jeśli gracz zdecyduje się opcjonalnie na dodatkową grę Superstar, skreśla wtedy dodatkowy numer, także z puli 90 liczb. Gwarantowana wygrana I stopnia to 1,3 miliona euro, a Superstar zwiększa wygraną I stopnia o dodatkowe 2 miliony euro.

Losowanie SuperEnalotto odbywa się we wtorek, czwartek i sobotę, a wyniki i wygrane lotto można sprawdzić online. Dzięki Internetowi gracz jest także na bieżąco z terminami nadciągających kumulacji. Wygrane wypłacane są na konto bankowe gracza, a cała procedura gry ma miejsce w domowym zaciszu. Nie ma zatem powodów, które mogłyby Ci przeszkodzić w regularnej grze w SuperEnalotto. Może już najbliższe losowanie okaże się dla Ciebie szczęśliwe.