Włoska loteria liczbowa SuperEnalotto to gra oferująca jedne z najwyższych w Europie wygranych. Dzięki możliwości gry w SuperEnalotto przez Internet, gracze na całym świecie mogą powalczyć o miliony euro – Ty także. Wystarczy odrobina chęci, kilka złotych zainwestowanych w zakup losu oraz czas potrzebny na parę kliknięć myszki – i dzięki temu najbliższe losowanie lotto może uczynić z Ciebie milionera.

 

Do czego potrzebnych jest tych kilka kliknięć myszki? Do zakupu losu i jego wypełnienia. W podstawowym wariancie gry jest to 6 numerów Lotto z puli 90 liczb, zaś w przypadku dopłacenia do losowania Superstar skreślić należy dodatkowo 1 numer, także z puli 90 liczb.

Losowanie SuperEnalotto odbywa się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 20 czasu lokalnego. Podczas tego losowania wyłanianych jest sześć numerów głównych z puli 90 liczb, a także dodatkowy numer Jolly, potrzebny do zdobycia wygranej II stopnia. Jeśli gracz zdecyduje się na grę dodatkową z numerem Superstar, wtedy podczas losowania zwrócić powinien uwagę na kolejne losowanie 1 numeru z puli 90 liczb.

Podstawowa wygrana I stopnia wynosi 1,3 miliona euro, zaś w kumulacji wygrać można znacznie więcej. Najbardziej gracze zapamiętali pewnością losowanie z 2010 roku, w którym – po ośmiomiesięcznej kumulacji – do wygrania było aż 177 milionów euro! Nie brakowało oczywiście kumulacji o nieco niższych sumach. Kumulacje w SuperEnalotto nie należą do rzadkości, gdyż szansa na trafienie głównej wygranej wynosi 1: 622 614 630, zatem – jak nie trudno się domyślić – wygrana ta nie pada w każdym losowaniu lotto. Nie oznacza to jednak, że warto grać wyłącznie w wielkich kumulacjach, bagatelizując regularne losowania SuperEnalotto. Loteria ta oferuje przecież mnóstwo wygranych niższego stopnia, które dzięki aktywowaniu opcji Superstar są jeszcze liczniejsze i mają znacznie większe wysokości.

Wyniki i wygrane lotto włoskiego o dowolnej porze sprawdzisz w Internecie. Zaraz po zakończonym losowaniu poznasz aktualne wyniki lotto, a dzięki archiwum lotto masz ponadto możliwość sprawdzenie znacznie wcześniejszych wyników SuperEnalotto. W Internecie możesz ponadto śledzić na bieżąco terminy najbardziej emocjonujących losowań lotto, oferujących spore kumulacje.