Loterie liczbowe na całym świecie kuszą graczy wielkimi wygranymi, a format wielu z nich uwzględnia możliwość kumulacji. Sytuacja ta określana jest także mianem jackpota i oznacza wielkie emocje i wielkie pieniądze do zdobycia. Jedną z loterii, która oferuje jedne z największych kumulacji w Europie jest SuperEnalotto.

Największa dotychczasowa kumulacja tej włoskiej loterii wyniosła 177 milionów euro i miała miejsce 30 października 2010 roku. Nie była to jednak jedyna aż tak spektakularna kumulacja.

Inne godne wspomnienia jackpoty to:
– 163 miliony euro z 2016 roku (tą sumę zgarnął jeden gracz!)
– 147 milionów euro z 2009 roku
– 140 milionów euro z 2010 roku
– 137 milionów euro z 2010 roku
– 122 miliony euro także z 2010 roku

To są oczywiście najwyższe jackpoty, ale nie brakuje jeszcze mniejszych kumulacji. Wynika to z faktu, iż losowania SuperEnalotto odbywają się aż trzy razy w tygodniu, a główna wygrana nie pada bardzo często, gdyż szansa na jej trafienie wynosi 1: 622 614 630. Zatem jeśli planujesz zagrać w SuperEnalotto podczas większej kumulacji, próbując zdobyć naprawdę spore wygrane – z dużym prawdopodobieństwem jedno z najbliższych losowań SuperEnalotto będzie atrakcyjnym jackpotem.

Regularne kumulacje SuperEnalotto także oferują niemałe wygrane – minimalna pula na wygrane I stopnia wynosi 1,3 miliona euro. Poza tym gracz może powalczyć o wygrane niższego stopnia, a także urozmaicić grę o opcję Superstar – wtedy wygrana I stopnia wzrosnąć może o dwa miliony euro, a wygrana II stopnia – o milion euro. A aby powalczyć o te przyprawiające o zawrót głowy wygrane, wystarczy kupić online kupon i wytypować na nim 6 lotto numerów głównych oraz 1 numer dodatkowy (Jolly) z puli 90 liczb. Natomiast gra w Superstar wymaga skreślenia dodatkowego numeru, także z puli 90 liczb.

Wyniki i wygrane lotto włoskiego możesz śledzić na bieżąco w Internecie: w archiwum lotto znajdziesz ponadto wcześniejsze wyniki losowania oraz numery SuperEnalotto. W Internecie znajdziesz także informacje o zbliżających się kumulacjach, zatem nie przegapisz żadnej okazji, aby powalczyć o miliony euro.