Gra w loterie liczbowe to wielkie emocje i szansa na zdobycie ogromnych wygranych. To także konieczność znajomości zasad gry. Każda loteria ma nieco inny format, jednak najważniejsze się nie zmienia – należy po prostu wytypować określoną ilość numerów Lotto. Dzięki Internetowi możesz zagrać online w największe loterie liczbowe świata – i właśnie w Internecie poznasz szczegółowe zasady gry w każdą z nich.

Jedną z największych w Europie loterii liczbowych, oferującą naprawdę wielkie kumulacje jest SuperEnalotto. Niezwykle popularna w swoim rodzimym kraju, czyli we Włoszech, do niedawna niedostępna była dla graczy z Polski. Jednak dzięki wspomnianej opcji gry przez Internet, dziś każdy może zagrać w SuperEnalotto bez wychodzenia z domu i bez konieczności zagranicznych podróży w celu nabycia kuponu loterii.

Gra w SuperEnalotto przez Internet polega na wytypowaniu 6 numerów lotto z puli 90 liczb i dodatkowego numeru Jolly. Numery główne służą zdobyciu wygranej I stopnia oraz nagród niższych stopni, zaś numer Jolly wymagany jest jedynie do zgarnięcia wygranej II stopnia, w konfiguracji 5 numerów podstawowych plus jeden numer Jolly. SuperEnalotto posiada także swoją bliźniaczą loterię Superstar, w której udział wezmą Ci gracze, którzy dopłacili niewielką sumę do kuponu. Poza tym wystarczy skreślić jeden dodatkowy numer z puli 90 liczb.

Liczby lotto skreślać można samodzielnie, sugerując się własnoręcznie opracowanym systemem typowania. Gracze często skreślają liczby składające się na datę losowania lub ważne dla nich daty z życia, niekiedy skreślają także numery tworzące na kuponie określony wzór. A ci mniej zdecydowani często decydują się na grę na chybił trafił. Wtedy system sam generuje liczby, wybierając je losowo. Ale to nie wszystko, gdyż SuperEnalotto dopuszcza możliwość gry systemowej.

Polega ona na skreśleniu od 8 do 11 liczb, a system lotto wygeneruje wszystkie możliwe zakłady. Dzięki grze większą ilością zakładów zwiększasz swoją szansę na zdobycie wygranej. A dla graczy, którzy nie są w stanie udźwignąć kosztu zakupu wielu zakładów, pomocny może okazać się syndykat lotto, czyli gra grupowa. Kilkoro graczy składa się na zakup dużej ilości zakładów, a wygraną dzielą proporcjonalnie między siebie.

Efekty typowania liczb każdy gracz sprawdzić może śledząc wyniki i wygrane lotto w Internecie. Losowanie SuperEnalotto odbywa się we wtorki, czwartki i soboty a zaraz po ich zakończeniu wylosowane liczby pojawią się na stronie www. Lotto włoskie zapewnia gwarantowaną wygraną I stopnia w wysokości 1,3 miliona euro, zaś w największych kumulacjach wygrane sięgają 177 milionów euro.