SuperEnalotto to znana w całej Europie loteria liczbowa, która niedawno dostępna była jedynie dla tych szczęśliwców, który podczas zagranicznych wyjazdów nabyli kupon SuperEnalotto. Teraz jednak dostępna jest absolutnie dla każdego, kto ma dostęp do Internetu – a zatem także dla Ciebie.

Dostępność największych europejskich i światowych loterii online daje szansę na wygranie ogromnych pieniędzy, które znacznie przewyższają nawet największe kumulacje oferowane przez polskie Lotto.
Zasady gry w SuperEnalotto nie są skomplikowane. W podstawowym formacie gry wymagane jest skreślenie 6 numerów lotto z puli 90 liczb. Gracz ma ponadto możliwość dobrowolnego udziału w losowaniu tzw. Superstar, która zwielokrotnia wysokość wygranej. W tej opcjonalnej grze można wziąć udział po uiszczeniu dodatkowej opłaty oraz wytypowaniu jednego nr Lotto z puli 90 liczb. A potem nie pozostaje nic innego, jak poczekać na losowanie lotto i wyniki SuperEnalotto.

Losowanie SuperEnalotto odbywa się trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Podczas losowania wyłanianych jest 6 liczb z puli 90 numerów oraz dodatkowy numer Jolly. Ten ostatni numer wymagany jest do zdobycia wygranej niższego stopnia. A losowanie numeru Superstar odbywa się z osobnej puli 90 liczb.

Ile można wygrać we włoskiej loterii?
Wygrana I stopnia wynosi minimum 1,3 miliona euro, ale w kumulacjach osiąga znacznie wyższe kwoty. Rekordowe kumulacje wyniosły 178 milinów euro. Kumulacje zdarzają się dość często, gdyż szansa na wygraną I stopnia to 1: 622 614 630, zatem nagrody te nie padają w każdym losowaniu. A kumulacje nie są w żadne sposób limitowane, a zatem mogą osiągać zawrotne kwoty. Poza wygraną I stopnia zdobyć można wygrane niższego stopnia:
– za trafienie 5 liczb i numeru Jolly
– za trafienie 5 liczb
– za trafienie 4 liczb
– za trafienie 3 liczb
– za trafienie 2 liczb
Grając natomiast dodatkowym numerem Superstar można wygrać nawet za trafienie tylko tego numeru, a jeśli dodatkowo gracz wytypuje właściwie numery główne – jego wygrane ulegną zwielokrotnieniu.