SuperEnalotto to znana na całym świecie włoska loteria liczbowa, która od 1997 roku uczyniła wielu graczy milionerami. Kiedyś dostępna tylko dla Włochów i przebywających w Italii turystów, dziś – dostępna jest dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Warto zatem skorzystać z takiej niepowtarzalnej okazji i powalczyć o wielkie wygrane bez wychodzenia z domu i bez konieczności zagranicznych wojaży.

Jak grać w SuperEnalotto?

Zasady gry w SuperEnalotto są proste: gracz musi jedynie skreślić 6 numerów Lotto z puli 90 liczb. Podczas losowania poza tymi numerami głównymi losowany jest dodatkowy numer Jolly, który niezbędny jest do wygarnia wygranej II stopnia. To nie koniec możliwości gry – za symboliczną dopłatą gracz może skreślić numer Superstar, który zwielokrotnia wygrane w SuperEnalotto. Numer ten losowany jest z osobnej puli 90 liczb. A ile można wygrać?

Minimalna wygrana I stopnia wynosi 1,3 miliona, jednak częste kumulacje znacząco zwiększają jej wysokość. Dotychczasowa największa kumulacja wyniosła aż 177 milionów euro. Poza wygraną główną, do zdobycia są także wygrane niższego stopnia, płacone za trafienie od 2 do 5 numerów. Natomiast losowanie Superstar wzbogaca regularną grę w SuperEnalotto o dodatkowe 8 kategorii nagród:

– 6 numerów SuperEnalotto plus trafiona liczba Superstar to zwiększenia wygranej o 2 miliony euro
– 5 numerów SuperEnalotto plus Superstar to wygrana większa o milion euro
– nagroda 3 stopnia zwielokrotniana jest 25 razy
– nagroda 4 stopnia zwielokrotniana jest 100 razy
– nagroda 5 stopnia także zwielokrotniania jest 100 razy

Ponadto za samo trafienie liczby Superstar wypłacana jest wygrana. Wygrane te zdobyć można aż trzy razy w tygodniu, gdyż losowanie lotto włoskiego odbywa się we wtorki, czwartki i soboty. Wyniki i wygrane lotto dostępne są w Internecie, co znacznie ułatwia ich sprawdzenie, a także odbiór nagrody, która przelewana jest bezpośrednio na konto bankowe gracza.