Europejskie i amerykańskie loterie to znane na całym świecie gry, które umożliwiają zdobycie ogromnych wygranych – zwłaszcza podczas kumulacji, które mają miejsce dość często. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Europie i gwarantującej bardzo wysokie wygrane loterii jest włoska SuperEnalotto.

Jak grać w SuperEnalotto?

Sposób gry w SuperEnalotto zależy od tego, czy zadowala nas jedynie udział w podstawowym formacie gry, czy może urozmaicamy grę dodatkową opcją Superstar. Podstawowa gra polega na samodzielnym skreśleniu bądź wytypowaniu na chybił trafił 6 numerów Lotto z puli 90 liczb oraz dodatkowego numeru Jolly. Jeśli natomiast dopłaciłeś kilka złotych, aby wziąć udział w dodatkowym losowaniu Superstar, skreślasz dodatkowy numer, także z puli 90 liczb.

Prawdopodobieństwo zdobycia wygranej I stopnia wynosi 1: 622 614 630, zaś dla wygranej II stopnia, czyli konfiguracji 5 numerów głównych i numeru Jolly – 1: 103 769 630. Aby zwiększyć szansę na zdobycie wysokich wygranych w SuperEnalotto, warto skorzystać z możliwości gry systemowej. Takie rozwiązanie jest oczywiście dostępne online i polega na wytypowaniu większej niż wymagana ilości numerów. W przypadku SuperEnalotto skreślić można zatem od 8 do 11 numerów. Co dzięki temu zyskasz? System lotto wygeneruje wszystkie możliwe zakłady, a gra większą ilością zakładów oznacza większą szansę na zdobycie pieniędzy. Przykładowo – skreślając 8 numerów zagrasz 28 zakładami, zaś skreślając 11 numerów – 426 zakładami.

Losowania SuperEnalotto

O tym, czy obrana przez Ciebie strategia gry przyniosła pożądany skutek, przekonasz się podczas losowania Lotto. Losowanie SuperEnalotto odbywa się we wtorek, czwartek i sobotę i polega na wyłonieniu 6 numerów głównych i numeru Jolly, a także dodatkowej liczby Superstar, która losowana jest z osobnej puli liczb. Wyniki i wygrane Lotto włoskiego sprawdzisz online zaraz po zakończonym losowaniu, które odbywa się o godzinie 20 lokalnego czasu. W regularnym losowaniu wygrać możesz gwarantowaną wygraną I stopnia w wysokości 1,3 miliona euro, ale nie brakuje spektakularnych kumulacji kuszących ogromnymi sumami pieniędzy. Największa z nich osiągnęła kwotę 177 milionów euro. Może już wkrótce będziesz miał szansę powalczyć o równie wielkie pieniądze.

Dowiedz się więcej na czym polega gra systemowa i sprawdź czy jej stosowanie przyniesie szczęście i wielką nagrodę dla Ciebie i Twoich bliskich.