SuperEnalotto to włoska loteria liczbowa, której początek sięga 1997 roku. Jest niezwykle popularna we Włoszech, gdzie jej kupony można zakupić niemal w każdym kiosku i sklepiku. Kiedyś zakup losów tej loterii stanowił cenne uzupełnienie wakacji w słonecznej Italii, dziś natomiast gra w SuperEnalotto dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

W Polsce nadal nie ma możliwości zakupu kuponu tej loterii w kolekturach, jednak możliwa jest gra online. W Internecie kupisz i wypełnisz kupon SuperEnalotto oraz sprawdzisz wyniki i wygrane Lotto. Bez wychodzenia z domu możesz zatem powalczyć o wielkie wygrane. Jakie?

Włoskie SuperEnalotto to loteria słynąca z wielkich kumulacji, sięgających nawet 177 milionów euro. Sumy kumulacji są w zasadzie nieograniczone i dopiero trafienie głównej wygranej przez jakiegoś szczęśliwca powoduje powrót w kolejnym losowaniu do podstawowej stawki. A minimalna, gwarantowana wygrana I stopnia wynosi 1,3 miliona euro. Wzięcie udziału w dodatkowej grze Superstar zwiększa główną wygraną o 2 miliony euro, zaś wygraną II stopnia – o 1 milion euro.

Aby zagrać w SuperEnalotto online wystarczy założyć darmowe konto gracza na stronie internetowej oraz kupić los. Jego wypełnienie polega na wytypowaniu sześciu numerów głównych oraz numeru Jolly (koniecznego do zdobycia wygranej II stopnia) – numery Lotto skreślane są z przedziału od 1 do 90. Jeśli natomiast gracz zdecyduje się za niewielką zapłatą wziąć udział w dodatkowej grze Superstar – wtedy dodatkowo typuje 1 numer z puli 90 liczb.

Losowanie SuperEnalotto odbywa się we wtorek, czwartek oraz sobotę. Wyniki losowania Lotto niezwłocznie pojawią się na stronie internetowej, zatem wyniki i wygrane lotto poznasz bez zbędnego oczekiwania. Jeśli poszczęści Ci się podczas losowania – wygrana trafi na Twoje konto bankowe. Bez wychodzenia z domu możesz zatem zagrać o wielkie pieniądze – wykorzystaj to i już dziś wytypuj szczęśliwe numery w SuperEnalotto.