Loterie liczbowe to wybierana przez wielu z nas forma rozrywki, która dostarcza niezapomnianych emocji podczas losowania i umożliwia zdobycie wielkich wygranych. Dzięki dostępności największych światowych loterii przez Internet każdy z nas zagrać może w takie znane loterie jak Powerball, Mega Millions, Eurojackpot czy SuperEnalotto. Ta ostatnia loteria to prawdziwa duma Włoch, która gwarantuje jedne z najwyższych w Europie wygranych pieniężnych.

Bez względu na wybór loterii, każdy gracz nie raz zastanawia się, w jaki sposób typować liczby. W SuperEnalotto można grać na chybił trafił, a także samodzielnie skreślać liczby. Gra na chybił trafił polega na wytypowaniu numerów Lotto przez system, który losowo tworzy zakłady z przypadkowych liczb. Taki sposób gry nie wymaga opracowania strategii gry i żmudnego wyboru numerów. Inaczej przedstawia się samodzielne typowanie liczb – tu gracz wybiera sam liczby, którymi zagra, a zrobić może to kierując się rozmaitymi kryteriami. Niektórzy skreślają numery tworzące ważne dla nich daty, inni skreślają numery tworzące na kuponie określone wzory. Jeszcze inni decydują się na zakup przez Internet rzekomo skutecznych systemów typowania liczb. Jednak nie ma żadnego uzasadnienia dla korzystania z tego typu wątpliwej pomocy.
Niektórzy gracze analizują dostępne w Internecie archiwum lotto i sugerują się tzw. ciepłymi i zimnymi numerami Lotto. Cóż to takiego?

Ciepłe numery Lotto to liczby padające najczęściej podczas losowania SuperEnalotto. Są to następujące numery: 85, 86, 90, 77, 1 oraz 81. Z kolei najrzadziej losowane liczby, czyli zimne numery SuperEnalotto to: 89, 55, 31, 43, 65, 35, 60, 50, 59 oraz 23. Jedni gracze typują ciepłe numery wierząc, że nadal będą one często losowane. Natomiast inni wolą skreślać zimne numery licząc na to, że w końcu powinny one paść – tak dla równowagi – podczas najbliższych losowań.

O tym, czy strategia typowania numerów Lotto okazała się właściwa, przekonać można się we wtorkowy, czwartkowy oraz sobotni wieczór, bo wtedy właśnie odbywają się losowania SuperEnalotto. Wyniki i wygrane w Lotto można zaraz po zakończonym losowaniu sprawdzić w Internecie, co czyni grę bardzo wygodną i szybką.